Kadeti so med tednom gostovali v Brežicah, kjer so odigrali zaostalo tekmo 2.kroga in z minimalno zmago skočili na vrh lestvice v 2.SKL-vzhod.

11.10.2017 - 2.SKL, 2.krog

NK Brežice 1919 - NK Drava Dakinda Ptuj  0:1 (0:1)

Strelec za Dravo: 0:1  Rok Čeh (2.)

NK DRAVA DAKINDA PTUJ: Žiga Miličič ,Jure Pihler (od 41. Miha Mesarič), Rene Vidovič (od 41 Anej Simič), Niko Drevenšek, Tomaž Gojkošek, Luka Černila (od 60. Domen Šeliga), Marko Brest, David Živič, Nik Erhatič (od 72. Dario Ivančič)), Luka Lovenjak, Rok Čeh, (od 60. Miha Magdič) – ni igral Bekim Demiri. Izven kadra: Nino Kokol, Rene Svenšek, Anej Arnuš, Sašo Klinc, Timotej Modrič, Jaša Bojnec (kartoni). Trener: Andrej Kvas.

KOMENTAR TEKME – izjava našega trenerja Andreja Kvasa: "Danes smo odigrali tekmo, na kateri so bile pomembne le točke. Po tako lepi zmagi, kot smo jo dosegli v nedeljo proti Šampionu, je naslednja tekma za trenerja vedno najtežja. Igralci imajo v podzavesti neko misel, da bo vse steklo samo od sebe. Vendar pa je nogomet nepredvidljiv in vsaka najmanjša misel na lahkotnost te lahko ponese v nevarne situacije. V Brežicah se je tekma začela povsem po naših željah – Rok Čeh je že v 2.minuti srečanja po lepi akciji celotnega napada zadel za 1-0. Sledile so minute, ko smo imeli vse pod nadzorom, streljali, prihajali v priložnosti, a domači vratar je bil na tej tekmi zares izjemen. S takšno igro smo vztrajali tudi v drugem polčasu, prihajali preko krilnih položajev do lepih situacij, a nekako nam je vedno zmanjkal ta zadnji pas, zadnja poteza. Domačini praktično niso niti poskušali igrati, delno nevarni so bili le ob nekih visokih žogah, kjer pa sta danes kraljevala naša Drevenšek in Gojkošek. Tekmo, ki je imela nerazumljive štiri minute podaljška, smo mirno pripeljali do konca in se veselili novih treh točk, s katerimi smo tudi prevzeli vodstvo na tabeli. Fantje so oddelali, kar smo si zadali, vzeli smo točke in zdaj se lahko v miru pripravljamo na zaključek jesenskega dela, v katerem pa nas čaka še kar nekaj težkih preizkušenj. A verjamem v svojo ekipo in s skupnimi močmi bomo dali vse od sebe, da bomo kos nalogam in preprekam, ki nas še čakajo."