Z zmago na derbiju proti ekipi NK Maribor Tabor so varovanci Andreja Kvasa povečali prednost na lestvici 2.slovenske kadetske lige, na kateri sedaj vodijo s štirimi točkami prednosti pred Taborom in Rudarjem.

04.11.2017 - 2.SKL vzhod, 14 krog

NK Maribor Tabor : NK Drava Dakinda Ptuj 1:5 (1:1)

NK DRAVA DAKINDA PTUJ: Žiga Miličič, David Živič (od 70. Miha Mesarič), Rene Vidovič, Niko Drevenšek Tomaž Gojkošek, Jaša Bojnec, Luka Lovenjak, Marko Brest, Rok Čeh (od 65. Bekim Demiri), Nik Erhatič (od 73. Dario Ivančič), Miha Magdič (od 60.Jure Pihler) - niso igrali – Nino Kokol, Timotej Modrič in Anej Simič. Trener: Andrej Kvas. Izven kadra: Rene Svenšek, Anej Arnuš, Sašo Klinc, Luka Černila, Domen Šeliga (kaznovan).

Naši strelci: 1:1 Tomaž Gojkošek (32.), 1:2 Rok Čeh (55.), 1:3 Nik Erhatič (68.) 1:4 Nik Erhatič (72.), 1:5 Dario Ivančič (80.)

KOMENTAR TEKME – izjava trenerja Andreja Kvasa: "Po dveh tekmah brez zmage je sledil nov derbi, tokrat v Mariboru pri Taboru. Odločeni smo bili, da končno zmagamo tekmo in tako smo tudi postavili igro. Napadalno, odločno in agresivno. Žal sam začetek ni bil tak, kot je bilo dogovorjeno. Začeli smo ležerno in anemično ter tako dobili gol iz prekinitve. Nasprotnik je imel delno inciativo, mi smo se pa počasi začeli pobirati in bili zelo nevarni v drugem delu prvega polčasa. Imeli smo nekaj lepih situacij in ogromno prekinitev. Plod tega pritiska je bil zadetek Tomaža Gojkoška po podaji Lovenjaka iz kota. Na odmor smo tako odšli poravnani z nasprotnikom. Med polčasom sem bil zelo miren, ker svoji ekipi popolnoma zaupam. Povedal sem jim, da smo boljši, da želimo to tekmo zmagati in da je bilo dovolj remijev na derbijih. Spremenili smo tudi postavitev, enostavno šli v riziko in to se nam je obrestovalo. Nizali smo napad za napadom, bili nevarni po krilnih položajih in smo v drugem polčasu dobesedno zmleli nasprotnika. Dosegli smo še štiri zelo lepe zadetke in fantom gredo vse čestitke za prikazano. Žal je bila zelo lepa in čista zmaga na koncu v drugem planu. Potem, ko je dosegel dva zelo pomembna zadetka za našo ekipo, se je tik pred koncem tekme grdo poškodoval Nik Erhatič. Po trku z domačim vratarjem je obležal na tleh in vedeli smo da gre za nekaj hujšega. Zle slutnje so se na žalost uresničile, Nik je staknil hudo poškodbo kolena in čaka ga dolga rehabilitacija. Kot trener sem zadovoljen z zmago, S potrditvijo prvega mesta, z doprinosom k skupnemu cilju našega kluba, ki si ga vsi tako močno želimo. Žal mi je le, da smo bili priča temni plati športa, ki je tokrat udarila v naši ekipi. Upam, da bo z Nikom kmalu vse v redu in da naredimo vse, da bi zmagali še zadnji tekmi v jesenskem delu, ki nas čakata."