Ptujski mladinci nadaljujejo z odličnimi rezultati in suvereno držijo prvo mesto na ligaški razpredelnici, potem ko so v 13.krogu z minimalno zmago v zadnjih sekundah tekme proti konkurentom iz Velenja še povečali svojo prednost.

28.10.2017 - 2.SML vzhod, 13.krog

NK Drava Dakinda Ptuj - NK Rudar Velenje  1:0 (0:0)

Strelec za Dravo: Jan Elšnik (93.)

NK DRAVA DAKINDA PTUJ: Anej Milić, Patrik Vidovič (od 83. Ovčar), Jakob Mesarič, Žiga Ramšak, Miha Pšajd, Jasmin Dedić, Tomaž Brumen (od 83. Klinc), Niko Šalamun (od 80. Karlovčec), Jaka Vajda, Jan Elšnik, Otrant Kastrati. Klop: Timotej Pernat, Neven Karlovčec, Marko Šegula, Matic Zelenik, Niko Klinc, Vid Ovčar, Aljaž Cvikl. Trener: Boštjan Krajnc.

KOMENTAR TEKME - izjava trenerja Boštjana Krajnca po derbiju z Rudarjem: "Prava prvenstvena preizkušnja dveh zelo dobrih ekip, odigrana na prvoligaškem nivoju. Tekma polna tempa, preigravanj, lepih akcij in čvrstih duelov. V dvoboj smo vstopili z nekoliko defenzivno postavitvijo s samo enim napadalcem in tekmecu namerno prepustili navidezno premoč na igrišču. Kontrolirali smo dogajanje in prvi polčas se je zaključil brez omembe vrednih priložnosti na obeh straneh. Med odmorom smo se dogovorili, da v drugi polčas krenemo odločneje in da napademo s tremi napadalci. Odigrali smo res izvrsten drugi polčas in nanizali 3-4 izjemne priložnosti za zadetek. Ekipa Rudarja je bila primorana v branjenje svojega gola praktično z vsemi možmi v polju. Naše garanje skozi celotno tekmo se je poplačalo v zadnji sekudi srečanja. Jan Elšnik je z imenitnim strelom iz 20-ih metrov odločil zmagovalca in poskrbel za nepopisno veselje naše ekipe. Zmaga, čista kot solza, je popolnoma zasluženo ostala doma in sedaj se lahko v miru pripravljamo na nadaljevanje prvenstva. Pohvala celotni ekipi, res vsi so odigrali borbeno, zrelo in odgovorno. "