V Kidričevem je v torek, 27.03.2018, potekalo zaključno dejanje MNZ Ptuj (U19), ki je dalo zmagovalca šele po streljanju 11-metrovk.

NK ALUMINIJ - NK DRAVA DAKINDA PTUJ  2:2 (6:5)

Strelca za Dravo: Simon Abotu Oduh in Jaka Vajda.

NK Drava Dakinda Ptuj: Milič, Vidovič, Brumen, Pšajd, Mesarič, Dedič, Ovčar, Vajda, Elšnik, Kolar, Simon Abotu Oduh. Klop: Šegula, Zelenik, Klinc, Krajkova, Karlovčec, Geršak. Trener: Boštjan Krajnc.

Komentar tekme - izjava trenerja Boštjana Krajnca: "Tekmo smo začeli odločno z željo, da nasprotniku ne prepustimo prevlade na igrišču. Bili smo hrabri in čvrsti v duelih. Po zelo lepo odigrani akciji je Vajda na levi strani preigral  nasprotnega igralca in poslal uporabno žogo pred gol, kjer je Simon Oduh zadel za naše zasluženo vodstvo. Igrali smo zelo dobro in imeli tekmo popolnoma pod kontrolo. Pred koncem polčasa so igralci Aluminija lepo izigrali naso obrambno vrsto in naprej izenačili, v zadnji minuti pa po grobi napaki v naši obrambni vrsti tudi povedli z 2:1. Med polčasom smo se dogovorili, da takoj napademo s tremi napadalci in poskusimo tekmo obrniti v našo korist. Fantje so bili željni uspeha in zmage. Naš trud in močna volja sta bila poplačana z lepim zadetkom Vajde za izenačenje rezultata. Do konca tekme smo še imeli 2-3 polpriložnosti, vendar se izid ni spremenil. O zmagovalcu finalne tekme so odločali kazenski streli, kjer smo nazalost potegnili krajši konec in izgubili s 6:5. Kljub porazu smo pokazali zelo dobro predstavo, dobili smo potrditev, da smo na pravi poti, da znamo, da zmoremo. Za nas se v soboto začne naše prvenstvo, naša liga, kjer želimo nadaljevati tam, kjer smo ostali - in to je v smeri 1. lige."