Selekcija U8 je v nedeljo, 12.11.2017, z osvojenim tretjim mestom dopolnila izvrstne sobotne nastope naših mlajših selekcij na tradicionalnem turnirju v Lipnici.

V dopoldanskih urah je v dvorani Mehrzweckhalle Wagna v Lipnici potekal nogometni turnir za selekcijo U8, ki so se ga pod taktirko Davida Tomažiča Šeruge udeležili tudi mladi Dravaši. V konkurenci osmih ekip so najprej odlično nastopili v skupinskem delu tekmovanja, kjer so s tremi zmagami zasedli prvo mesto na lestvici svoje skupine. V četrfinalu jih je tako pričakala najslabše uvrščena ekipa iz druge skupine, ki so jo naši nogometaši premagli z rezultatom 3:1 in se uvrstili v končnico turnirja. Sledil je slovenski polfinale med Dravo in Rudarjem, ki so ga z 0:2 dobili vrstniki iz Velenja. Tako je našim fantom preostala borba za 3.mesto, o katerem je odločalo izvajanje kazenskih strelov, ki so jih odlično odstreljali Luka, Kaan in Anže, z odličnimi obrambami pa se je izkazal Nej. Naši mladi žogobrci so na koncu zasluženo osvojili bronaste kolajne, za kar jim iskreno čestitamo!

Rezultati skupine:
NK DRAVA DAKINDA PTUJ - NK KUNGOTA  (2:0)
NK DRAVA DAKINDA PTUJ - FC GROSSKLEIN  (3:1)
NK DRAVA DAKINDA PTUJ - YOUNGSTERS LEIBNITZ/LINDEN  (2:0)

Četrtfinale:
NK DRAVA DAKINDA PTUJ - YOUNGSTERS LEIBNITZ/KAINDORF  (3:1)

Polfinale:
NK DRAVA DAKINDA PTUJ - NK RUDAR VELENJE  (0:2)

Tekma za 3.mesto (penali):
NK DRAVA DAKINDA PTUJ - WERNDORF (5:4)

Naši strelci: Kaan Ali (6), Luka Racič (3), Ino Arnuš (1).

EKIPA

NK DRAVA DAKINDA PTUJ: Kaan Ali, Ino Arnuš, Anže Jančič, Nej Mlinarič, Jan Zorko, Luka Racič,
Nel Škrinjar, Bastian Kuserbanj, Bor Pišek, Marcel Tomažič Šeruga.

u8

Kaan Ali je bil s šestimi doseženimi zadetki proglašen za najboljšega strelca turnirja.